1  2   3
 4  5  6
 7  8  9
 10  11  12
 13  14  15
 16  17  18
 19  20  21

Zdjęcia BM FOTO Barbara Marzec


okł.program

PROGRAM 18 FESTIWALU JESIEŃ ORGANOWA 2017

 

SPIS WYKONAWCÓW KONCERTÓW W LATACH 2000-2017

Organiści:
Antonik Zygmunt
– 2001, 2002
Bachul Ewelina – 2017
Barwinek Bartłomiej – 2016
Bąk Ewa – 2004
Bialic Arkadiusz – 2006
Bianchini Zeno (Włochy) – 2003
Bleicher Stefan Johannes (Niemcy) – 2002
Bokszczanin Jan – 2014, 2017
Botor Henryk Jan – 2000, 2001, 2003, 2006, 2008, 2009, 2012, 2014, 2017
Branc Paweł – 2006
Bruce Douglas (Szkocja/Niemcy) – 2016
Čech Petr – 2006
Dendera Gabriela – 2009
Dunikowska Bogumiła – 2002
Duźniak Michał – 2013
Firlus Anna – 2010, 2013
Gembalski Julian – 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011,2013,2014, 2016
Ghielmi Lorenzo (Włochy) – 2007
Golonka Wacław – 2009, 2010, 2011, 2012, 2014
Gottwald Jan (Czechy) – 2016
Grajter Piotr – 2015
Grubba Giedymin – 2016
Grubich Joachim – 2005
Hacker Franz (Niemcy) – 2016
Jasiecka-Bury Urszula – 2003, 2004, 2007, 2015
Jochymczyk Roman – 2000, 2002, 2004, 2017
Jurczyk Marcin – 2011
Karcz Krzysztof – 2006
Kocot Michał – 2017
Kocůrková Jitka (Czechy) – 2012
Kogut Marta – 2003, 2004
Kratochvíl Josef (Czechy) – 2017
Krawiec Waldemar – 2004
Kostow Nikołaj – 2017
Kudlicki Marek (Wiedeń) – 2007, 2015
Lorenc Barbara – 2012, 2017
Lukas Krzysztof (Stuttgart) - 2014
Lönquist Dan (Finlandia) – 2004, 2015
Malanowicz Jarosław - 2010
Malec Magdalena – 2004, 2005
Marzec Radosław – 2012, 2014
Matyja Sebastian – 2001, 2009, 2011
Nerf Stefan (Niemcy) – 2012
Nierhaus Christoph (Niemcy) – 2000
Novenko Michal (Czechy) – 2016
Oberhammer Bruno (Austria) – 2008
Orlow Tomasz – 2001, 2013
Perrot Jean-Luc (Francja) – 2001, 2009
Pielczyk Stanisław – 2005, 2008, 2010, 2013
Pietkiewicz Mirosław – 2002
Pikulska Anna – 2008
Piwowarczyk Maciej – 2007
Plewa Jakub – 2017
Pliś Roman – 2007
Popławski Arkadiusz – 2013
Rauch Hans-Martin (Niemcy) – 2005
Rojek Piotr – 2008
Różak Wojciech (Szwajcaria) – 2013
Salamoński Przemysław – 2001, 2002, 2006
Seifen Wolfgang (Niemcy) – 2012
Serafin Józef – 2003, 2011
Soczek Tomasz – 2014
Szymański Władysław – 2009, 2011
Thon Tomáš (Czechy) – 2003
Tichonowa Julia (Rosja) – 2008
Tomala Brygida – 2000, 2007
Toporowski Marek – 2001, 2005, 2006, 2010
Tuma Jaroslav (Czechy) – 2010
Urbaniak Krzysztof – 2015
Veenhoven Jelte (Holandia) – 2000
Wyrwa Ireneusz – 2005
Zaborny Witold – 2004
Zalewski Witold – 2008, 2011
Zapałowicz Zuzanna – 2010
Zuber Maria – 2006

Wokaliści:
Bartczak Maciej
(bas) – 2001
Białas Lucyna (sopran) – 2013
Borucka Anna (mezzosopran) – 2010
Brachman Karolina (sopran) – 2003, 2004, 2011
Ciupa Joanna (alt, mezzosopran) – 2007, 2008
Czarnecka Magdalena (sopran) – 2017
Figura Joanna (sopran) – 2004
Ferdyniok Tomasz (bas) – 2004
Fundament Paweł (tenor) – 2005
Gonzales Julieta (sopran) – 2010, 2012
Grodzka-Łopuszyńska Elżbieta (sopran) – 2000, 2006, 2007, 2013
Jochymczyk Maciej (bas) – 2005
Kalus Martyna (sopran) – 2009
Kasprzyk Katarzyna (mezzosopran) – 2017
Kowalska Joanna (sopran) – 2005, 2006
Lasota Małgorzata (sopran) – 2007
Lis Jadwiga (mezzosopran) 2004, 2006, 2017
Liweń Marcin (kontratenor) – 2015
Łukaszek Małgorzata (sopran) – 2015, 2017
Maliszczak Agnieszka (mezzosopran) – 2014
Miśka Hubert (tenor) – 2006
Monasterska Agnieszka (alt) – 2005
Neumann Dorota (sopran) – 2002, 2004
Olbrich Sabina (sopran) – 2006
O’Shea Maciek (baryton) – 2006
Pytel-Polak Ewa (sopran) – 2001
Paede Henrike (Niemcy – mezzosopran) – 2016
Rachocki Piotr (tenor) – 2012
Ručková Aneta (Czechy – sopran) – 2017
Saczka Adam Ryszard (baryton, tenor) – 2008, 2014
Soczek Joanna (sopran) – 2014
Spytek-Stankiewicz Magdalena (mezzosopran) – 2012
Starczynowska Elżbieta (sopran) – 2000, 2006
Stokłosa Aleksandra (sopran) – 2016
Stuchlik Rafał ( tenor) – 2004
Stryjecka Barbara (sopran) – 2002
Szawińska Anna (sopran) –2013
Szota Izabela (sopran) – 2005
Świtacz Dagmara (sopran) – 2013
Wewióra Jarosław (tenor) – 2010
Widera Feliks (tenor) – 2015
Wojnowska Joanna (mezzosopran, sopran) – 2006, 2012
Wolak Marcin (bas-baryton) – 2010
Wunsch Zbigniew (bas) – 2002
Żaak Adam (bas-baryton) – 2004, 2012
Artyści innych specjalności:
Baczewska Małgorzata (skrzypce) – 2004
Barth Christoph (lutnia, teorba, Niemcy) – 2011
Batog Aleksandra (altówka) – 2001
Bebłot Łukasz (kontrabas) – 2001
Berny Sławomir (instrumenty perkusyjne) – 2014
Brachman Martyna (skrzypce barokowe) – 2001
Buczek Adam (perkusja) – 2014
Budzinakova Alena (akordeon, Słowacja) – 2013
Bury Mariusz (teorba) – 2007, 2014
Bywalec Dorota (klawesyn) – 2001
Bywalec Szymon (obój) – 2001
Cecocho Igor (trąbka) – 2007
Chudzik Helena (skrzypce barokowe) – 2008
Czech Beniamin (skrzypce) – 2009
Czech Magdalena (wiolonczela) – 2008
Czmok Robert (saksofon) – 2009
Dancewicz Dawid (skrzypce) – 2001
Dębski Krzesimir (skrzypce) – 2017
Duda Justyna (obój) – 2002
Duda Maja (recytacje) – 2006
Dupere Mark (wiolonczela) – 2008
Dziewior Stanisław (trąbka) – 2001, 2014
Elin Christian (saksofon, Niemcy) – 2012
Foltýn Dušan (obój, Czechy) – 2003
Główczewski Jerzy (saksofon) – 2014
Górka Piotr (kontrabas) – 2014
Gromolak Waldemar (gitara) – 2008
Grzegorzek Grzegorz (waltornia) – 2012
Jania Klaudiusz (trąbka) – 2011
Jasiecka-Bury Urszula (klawesyn) – 2002, 2003, 2004, 2014
Jesionek Karolina (flauto traverso) – 2013
Jursza Grażyna (flet) – 2005
Jursza Dariusz (klarnet) – 2005
Helwig-Osuch Katarzyna (skrzypce) – 2005
Hinrichs Daja Leekve (flauto traverso) – 2008
Kaczkowski Wojciech (trąbka) – 2003
Kaczmarek-Bialic Agnieszka (harfa) – 2006
Kalinowska- Grohs Irena (skrzypce) – 2001
Kałwak Tomasz (instrumenty klawiszowe) – 2014
Katyńska Anna (wiolonczela) – 2001, 2002, 2003, 2004, 2007
Klein Irene (viola da gamba, Niemcy) – 2011
Kocůrek Jaroslav (trąbka) Czechy – 2012, 2016
Konieczna Ludwika (skrzypce) – 2001
Konopka Mateusz (puzon) – 2006
Kozłowski Adam (róg) – 2011
Krusz Justyna – (viola da gamba) – 2013, 2014
Krywult Maciej – (fagot) – 2013  
Kucz Agata (flet) – 2005, 2008, 2010
Kurowska-Mleczko Katarzyna – (flet) – 2017
Kurowski Grzegorz (puzon) – 2003, 2006
Licznerski Roman (klarnet) – 2015
Łukaszczyk Marek (puzon) – 2006
Łukosz Tadeusz (fagot) – 2005
Łyczko Maciej (recytacje) – 2006
Majcherczyk Joanna (wiolonczela) – 2004
Majerski Stanisław (trąbka) – 2011
Maliszczak Małgorzata (fortepian) – 2014
Marzec Renata (wiolonczela) – 2014
Matusik Benedykt (trąbka) – 2004
Mikołajczyk Eugeniusz (altówka) – 2009
Misiak Piotr (puzon) – 2006
Mizia Urszula (wiolonczela) – 2015
Mleczko Marek (obój) – 2002, 2011, 2017
Mulak Wacław (trąbka) – 2004
Musialski Adam (skrzypce) – 2002, 2007
Mzyk Maciej (trąbka) – 2003
Mzyk Seweryn (trąbka barokowa) – 2013
Najbrt Tomaš (lutnia, teorba, gitara barokowa), Czechy – 2004
Nowak Joachim (róg) – 2002, 2005
Obońska Irmina (klawesyn) – 2013
Obrębowska Julia (flet) – 2012
Ozioro Marek (tuba) - 2003
Palus Grzegorz (akordeon) – 2013
Pastuszka Adam (skrzypce) – 2001, 2002, 2003, 2004, 2007, 2014
Pastuszka Martyna (skrzypce) – 2004, 2007, 2014
Pecháčkowá Beata (sopran, skrzypce barokowe) – 2004
Piznal Bogdan (puzon) – 2011
Pławner Piotr (skrzypce) – 2006, 2008, 2010, 2012, 2015
Pospišil Michael (bas, cynk, flet, pozytyw organowy) – 2004
Przybyła Grzegorz (trąbka) – 2000, 2003
Przygoda Stanisław (waltornia) – 2012
Ptak Paulina (wiolonczela barokowa) – 2008
Reimer Tadeusz (klarnet) – 2005
Romański Adam (skrzypce) – 2001, 2004
Sadowski Piotr (skrzypce) – 2017
Salwa Leszek (waltornia) – 2002
Salwarowska Marta ( altówka barokowa) – 2008
Sierszecka Beata (altówka) – 2004
Słomiany Mateusz (fagot) – 2012
Smykowski Dawid (fagot) –2005
Sobaniec Tomasz ( kotły) – 2004
Sobik-Ptok Danuta (wiolonczela) – 2001
Soest Anita van (trąbka, Holandia) – 2000
Sojka Jerzy (flet) – 2005
Solecki Paweł (fagot) – 2002, 2011, 2017
Stalmachowska Karolina (obój) - 2012
Stec Grzegorz (obój) – 2004
Stelmach Joanna ( skrzypce) – 2001
Swoboda Anna Wiktoria (lutnia barokowa, teorba) – 2008, 2009, 2013
Ślęzak Jerzy (waltornia) – 2002, 2003
Ślusarczyk Tomasz (trąbka) – 2009, 2011
Świątkiewicz Marcin (klawesyn) – 2008
Szczepańska Małgorzata (altówka) – 2001
Tomaszewska Kinga (skrzypce) – 2009
Tomaszewski Tadeusz (róg) – 2017
Tudzierz Łukasz (wiolonczela) – 2001
Urbańczyk Michał (klarnet) – 2012
Wąż Gabriela (flet) – 2001
Widaszek Roman (klarnet) – 2011, 2015, 2017
Wojnowicz Tytus (obój) – 2014 

Dyrygenci:
Błaszczyk Mirosław Jacek – 2010, 2012
Bywalec Szymon – 2001, 2009
Caldi Massimilliano (Włochy) – 2007
Delimat Wiesław – 2005
Dębski Krzesimir – 2017
Giedwiłlo Tomasz – 2006, 2008, 2010, 2012, 2014
Hawel Jan Wincenty – 2003
Jania Klaudiusz – 2013, 2016
Kaniowska Małgorzata – 2004
Karpeta Piotr – 2009
Kontariew Władimir (Rosja) – 2008
Koźbiał Robert – 2011, 2013
Moś Marek – 2005
Salamoński Przemysław – 2001, 2002, 2004, 2005, 2006
Szostak Anna – 2007
Zielecka-Panek Izabella – 2017
Zuber Maria – 2005, 2006, 2013, 2015, 2017

Orkiestry, chóry, zespoły kameralne:
Akademicki Chór Politechniki Śląskiej – 2006, 2008, 2012, 2014
Arbore Art Quintet – 2012
Bojszowska Orkiestra „Ponticello” – 2011, 2012, 2013
Cantores Minores Wratislavienses (Wrocławscy Kameraliści) – 2009
Chór mieszany „Ad Libitum” (Pszów) – 2017
Chór mieszany „Kantorei Sankt Barbara” – 2005
Chór mieszany „Sursum Corda” przy parafii Chrystusa Króla w Hołdunowie – 2005, 2006
Cracow Brass Quintet – 2011
Duo Accosphere – 2013
Gliwicka Orkiestra Kameralna – 2010
Haagsche Hofmuzieck (Holandia) – 2008
Kameralna Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie – 2008
Krakowski Kwartet Puzonowy – 2004
Krakowski Kwintet Dęty – 2017
Krakowskie Trio Stroikowe – 2011, 2017
Kwartet Instrumentów Dętych (Kraków) – 2011
Kwartet puzonowy „KwART’et 97” – 2006
Kwartet smyczkowy „Akademos” – 2001
Kwartet smyczkowy „Appassionato” – 2004
Kwartet smyczkowy NOSPR – 2009
Kwartet Śląski – 2015
Kwintet „Silesian Brass” – 2003
Kwintet „Quintesencja” – 2016
Kwintet „Jania-Band” – 2016
Kwintet „Wood Quintet” – 2016 
La Folia Ensemble – 2013
„Musaicum” – Wuppertal (Niemcy) – 2011
{oh!} Orkiestra Historyczna – 2015
Orkiestra im. Telemanna - 2017
Orkiestra Kameralna „Art Musicae” – 2001
Orkiestra kameralna „Camerata Impuls” – 2004
Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej – 2007, 2009, 2012
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy „Aukso” – 2005
Orkiestra Smyczkowa Filharmonii   Śląskiej – 2012
Orkiestra Śląscy Kameraliści – 2005, 2006
Rosyjski Państwowy Chór Kameralny – 2008 
Śląska Orkiestra Kameralna – 2003
Śląski Kwartet Waltorniowy – 2002
Śląski Kwintet Dęty – 2005
Śląski Oktet Instrumentów Dętych – 2013
TODO Art Trio – 2005
Trio Stroikowe „Capelli Cracoviensis” – 2002
Zespół Barokowy im. G. Ph. Telemanna – 2004
Zespół Instrumentalny „Appassionato” – 2005
Zespół Kameralistów Miasta Mysłowice „Pro Arte et Musica” – 2004, 2005, 2006
Zespół Kameralistów Miasta Lędziny „Pro Arte et Musica” – 2013, 2015, 2017
Zespół Kameralny „Barock Tune” – 2004
Zespół kameralny Piotra Salamońskiego – 2001, 2004, 2005, 2006
Zespół Muzyki Dawnej „Parnassos” – 2002, 2003, 2004, 2007, 2014
Zespół Muzyki Dawnej „Ritornello” (Praga, Czechy) – 2004
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” – 2007

 


Kalendarium

GRUDZIEŃ 2017

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
12
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31